Drodzy Państwo !

Bywają w Naszym życiu takie chwile, gdy zastanawiamy się co moglibyśmy zrobić, oprócz tego co robimy. Dodatkowo mamy trochę wolnego czasu, który chcielibyśmy pożytecznie wykorzystać albo zrobić coś dobrego. W pewnym momencie pojawia się w Naszych myślach słowo Wolontariat . Jest to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Rzeczywiście, jako wolontariusz nie otrzymujesz wynagrodzenia materialnego, ale w zamian możesz zyskać wiele korzyści pozamaterialnych.

Podstawową korzyścią jaką zyskasz będzie wewnętrzna satysfakcja z pomocy drugiemu, potrzebującemu człowiekowi. Będąc wolontariuszem zdobędziesz jakże ważne doświadczenie życiowe, które na pewno zaowocuje w Twoim życiu i przyszłej pracy zawodowej. Wszystko co wyniesiesz z kontaktu z podopiecznym będzie tylko Twoje, bezcenne i w żaden  inny sposób nieosiągalne.Będąc Wolontariuszem masz możliwość wyrobić w sobie pozytywne cechy, oraz wzmocnić te już istniejące.

Wolontariuszem może zostać każdy. Możesz mieć już wnuki i wymarzoną emeryturę, a możesz dopiero zaczynać Swoją życiową przygodę i być niepełnoletni (w tym przypadku potrzebna jest zgoda rodziców).Jedynym wymogiem są chęci, dużo dobrej woli oraz trochę wolnego czasu.

Co Możesz u nas robić?

Zakłady w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Lecznicze to placówki, w których podstawową grupą podopiecznych są osoby starsze, często samotne, z chorobami, które znacznie ograniczają funkcjonowanie.

Podstawowymi zadaniemi , które mógłbyś spełnić w ramach wolontariatu to towarzyszenie pacjentom w codziennym funkcjonowaniu  np.

  • w poruszaniu się na wózku w obrębie pokoju i w parkach otaczających nasze Zakłady, 
  • czytaniu książek lub prasy,
  • wspólnym słuchaniu muzyki,
  • a przede wszystkim rozmowie i bezpośrednim kontakcie .

Ale to nie wszystko to są tylko propozycje.

Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i propozycje. Razem stworzymy dla Naszych podopiecznych coś FAJNEGO !

Chęć pozostania wolontariuszem, to już połowa sukcesu. Dalszym krokiem jaki należy wykonać, jest zgłoszenie się do koordynatora wolontariuszy. Możesz zadzwonić, napisać maila lub odwiedzić nas osobiście i uzyskasz wsparcie i porady jak poradzić sobie z nowym, trudnym wyzwaniem .

 

Koordynator Wolontariuszy:

Dział Psychologii

tel.811-06-88 wew.190

email: psycholog@scol.warszawa.plwolontariat3